رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی: شفافیت ، مهم ترین اولویت هیات مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی

  1. صفحه اصلی
  2. chevron_left
  3. اخبار
  4. chevron_left
  5. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی: شفافیت ، مهم ترین اولویت هیات مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه مهم ترین اولویت هیات مدیره دوره نهم شفافیت است گفت: کلیه کار های ارجاعی به سازمان که نیاز به ارائه خدمات مهندسی در شاخه نظارت و بازرسی دارد، پس از قرارگرفتن در سامانه انتخاب خودکار نظارت ( ویترین ) برای تمامی مهندسین ذی صلاح قابل مشاهده بوده و انتخاب ناظرین متناسب با ضریب اولویت می باشد و این شیوه مورد قبول و رضایت عموم اعضا سازمان می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، سبکتکین شفقت در نشست هم اندیشی اعضای هیات مدیره با سرپرست جدید اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی ضمن تبریک این انتصاب شایسته ،اظهار داشت: هدف غایی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی این جمله است: ” سازمان نظام مهندسی ساختمان حافظ منافع بهره برداران نهایی است”لذا در این راستا، به عنوان یک بازوی اجرایی، فنی و تخصصی در کنار اداره کل راه و شهرسازی در سطح استان مشغول به فعالیت است.
شفقت افزود: تا کنون هیچگونه ارائه خدمات نظارت و بازرسی در کارهای ارجاعی به سازمان ،بدون قرارگیری در سامانه انتخاب خودکار نظارت (ویترین) از سازمان خارج نگردیده است ،زیرا معتقد هستیم از آنجا که نظارت ساختمان توسط مهندسین ناظر کاملا جنبه کنترلی دارد لذا مالک در انتخاب آن نباید دخالت داشته باشد و این در حالی است که مالک در انتخاب خدمات طراحی، آزمایشگاه و مجری مختار است .
وی افزود: برای اولین بار است که در بین سازمان های نظام مهندسی کشور ،غربالگری سلامت اعضای سازمان با انجام آزمایش های مربوطه و به صورت رایگان ،توسط استان مرکزی انجام شده است .
همچنین خدمات رفاهی و ورزشی اعم از سالن های ورزشی، استخر و … در اختیار مهندسین متقاضی قرار گرفته است.
رئیس سازمان نظام مهندسی از پرداخت حدود ۸۰ میلیارد تومان وام به مهندسین خبر داد و بیان داشت: کلیه مبالغ دریافتی از مراجعین برای مهندسین ناظر در یک حساب بدون سود قرار دارد و به صورت مرحله ای و به تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه توسط سازمان به ناظرین پرداخت می گردد .
وی افزود : تا کنون تقریبا مبلغ ۳۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه از محل انباشت پول در حساب مورد اشاره به خود مهندسین ناظر پرداخت گردیده است و با ایجاد یک تفاهم نامه که با بانک ملت منعقد شده است، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به صورت وام از ابتدای سال جاری به کلیه مهندسین پرداخت گردیده است.
شفقت گفت: خدمات آبفا و بازرسی گاز در سازمان استان با جدیت هرچه تمام و بصورت الکترونیکی با سازمان های مربوطه در حال انجام است که نتایج کیفی عملکرد دستگاه های مرتبط ، موجب شده است استان مرکزی در سال گذشته رتبه سوم را در پیشگیری از تلفات ناشی از خفگی با گاز را در کل کشور کسب نماید.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه نظام مهندسی در زمینه الکترونیکی شدن خدمات به مهندسین و مالکین پیشگام است گفت: ارسال گزارشات مرحله ای به شهرداری های اراک و خمین به صورت الکترونیکی انجام می شود و شهرستان های دلیجان و محلات نیز در مراحل نهایی اجرا شدن هستند که این امر از مفقود شدن و سواستفاده از گزارشات مرحله ای ناظرین و هرگونه تخلفات احتمالی جلوگیری می نماید.
او همچنین بیان داشت: استان مرکزی برای اولین بار در سطح کشور در زمینه ارسال نقشه های مصوب به صورت الکترونیکی به شهرداری ها در قالب یک فایل دارای شناسه QR code پیش قدم شده است.
وی در ادامه گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تکمیل شناسنامه فنی و ملکی به تناسب پیشرفت کار و به صورت الکترونیک توسط مهندسین انجام می شود. شفقت از صدور گواهینامه های آموزشی به صورت الکترونیک خبرداد و گفت این حرکت مهم ، همکاری همه جانبه اداره کل راه و شهرسازی استان را می طلبد تا در سال آینده صورت پذیرد.

فهرست