برگزاری جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی در شهرستان تفرش

  1. صفحه اصلی
  2. chevron_left
  3. اخبار
  4. chevron_left
  5. برگزاری جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی در شهرستان تفرش
جلسه هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی روز چهارشنبه مورخ ۲۵/۰۷/۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شهرداری شهرستان تفرش با حضور اعضا هیات مدیره و آقای مهندس رضا احمدی مدیردفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان تفرش برگزار شد.
در این سفر اعضا هیات مدیره سازمان بعد از بازدید از دفتر نمایندگی شهرستان و تقدیرو تشکر از زحمات مدیر و پرسنل این نمایندگی در محل سالن جلسات شهرداری تفرش حضور یافته و جلسه هیات مدیره برگزار گردید.
در این جلسه مهندس رضا احمدی مدیر دفتر نمایندگی شهرستان تفرش ضمن ارائه گزارش عملکرد سالیانه دفتر نمایندگی این شهرستان گفت: با توجه به گذشت ۶ ماه از سال ۱۴۰۱ متراژ پروژه های ساختمانی در این شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا امروز تعداد ۲۷ شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در این شهرستان صادر گردیده است. همچنین در ادامه اضافه کرد درآمد نمایندگی این شهرستان با گذشت ۶ ماه از سال ۱۴۰۱ نسبت به کل سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است.
مدیر دفتر نمایندگی شهرستان تفرش با اشاره به استیجاری بودن دفتر نظام مهندسی این شهرستان گفت: با توجه به نامه نگاری با اداره مسکن و شهرسازی شهرستان در خصوص واگذاری زمین به سازمان نظام مهندسی ساختمان جهت احداث ساختمان دفتر این نمایندگی، تا کنون اقدامی صورت نگرفته و درخواست پیگیری از هیات مدیره سازمان از نهاد های مرتبط استانی داشتند.
وی در ادامه گفت: با توجه به وجود مشکلات در ارسال فیزیکی گزارشات مرحله ای با شهرداری شهرستان تفرش مکاتبات صورت گرفته است و با توجه به همکاری شهرداری امکان سیستمی شدن ارسال گزارشات مرحله ای فراهم گردیده است.
در ادامه این جلسه پیرامون مسائل رفاهی اعضا سازمان گفت و گو شد و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ گردید.
در ادامه سفر به شهرستان تفرش اعضا هیات مدیره از شهر زیر زمینی و دستکنده تفرش و موزه فرهنگ و هنر استاد نصیر بازدید شد.

شهرزیرزمینی و دستکنده تفرش

شهر زیرزمینی تفرش که هنوز نام مشخصی برای خود ندارد، در منطقه ترخوران تفرش در استان مرکزی واقع شده است. راه های دسترسی به این محوطه در زمانه تاریخی خود به دلایلی پر و بسته شده و این دوره از بعد از دوره تاریخی ایلخانیان در معرض دسترس انسان نبوده. کاوش دستکند در سال ۹۸ کلید خورد. مساحت آن حدود ۱۵۰ هکتار تخمین زده می‌شود که در این صورت می‌توان از دستکند تفرش به عنوان بزرگترین شهر زیرزمینی ایران و حتی خاورمیانه نام برد. تاکنون در دو مرحله کاوش دو فضای حدود ۴۰۰ متری انجام شده است. در طول پروژه تعدادی سفال، پی‌سوز و استخوان، هاون سنگی و آثار حیات کشف شده است و تا این مرحله از کاوش نیز قدمت این شهر مربوط به دوره سلجوقیان تخمین زده شده است.
راه های دسترسی به این محوطه در زمانه تاریخی خود به دلایلی پر و بسته شده و این دوره از بعد از دوره تاریخی ایلخانیان در معرض دسترس انسان نبوده.

موزه فرهنگ و هنر استاد نصیر

موزه فرهنگ و هنر استاد نصیر در سال ۱۳۹۱ خورشیدی افتتاح شد. این موزه به نام استاد زین‌العابدین نصیر، پدر و بنیان‌گذار مدارس نوین تفرش نام‌گذاری شده است و در کنار مقبره‌ی وی قرار دارد. موزه‌ فرهنگ و هنر با تلاش خانواده این استاد و میراث فرهنگی استان مرکزی دایر شد. در این موزه یادگاری‌ها و عکس‌های قدیمی مدارس تفرش و معلمان پیشکسوت، آثاری در زمینه خوش‌نویسی و کنده‌کاری روی چوب، اشیای اهدایی و همچنین آثار مفاخر این شهر در معرض نمایش قرار گرفته‌اند
فهرست